O nas

W 2004 roku kupiliśmy 18 miesięczną klaczkę o imieniu Louisa. Aby młoda klaczka nie stała sama w stajni szybko dołączyła do niej siwa, źrebna klaczka o wdzięcznym imieniu Walentynka. Wiosną urodziła się Wiki.

Znaczącym rokiem w naszej stajni był rok 2009 – urodziły się 2 klaczki Latika po Corde Star i Calena po Kaliniec. Obie dorosłe w tej chwili klacze zostały z nami i miejmy nadzieję niedługo zostaną matkami.

Latika i Calena w latach 2010-2011 brały udział w wystawach hodowlanych. Latika w 2010 roku uzyskała tytuł Wiceczempionki podczas XIX Pomorskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu. W 2011 została II-Wiceczempionką klaczy dwuletnich podczas XII Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Starym Polu.
Calena w 2010 zajęła IV miejsce podczas Czempionatu Trakeńskiego wśród klaczek rocznych. W 2011 roku została Czempionką w grupie klaczy dwuletnich na Otwartym Ogólnopolskim Czempionacie Trakeńskim.

W 2012 roku urodziłą się piękna gniada klaczka, Canimara Z. Jako pierwszy nasz źrebak została wpisana do Księgi Stadnej Zangersheide.

W październiku 2013 roku w naszej stajni zamieszkała młoda klacz trakeńska – Kiel TS.  Kiel TS, wyhodowana przez Tomasza Siedlanowskiego, to córka ogiera Elfado po Kostolany.

Tym samym udało nam się skompletować stawkę 5 klaczy, które dzięki swoim sportowym rodowodom dają podstawy do hodowli koni sportowych.