Louisa 2002-2018

 Louisa

Ur. 28.01.2002
Płeć: klacz
Rasa: polski koń szlachetny półkrwi
Matka: Rapsona
Ojciec: Louis
Hodowca: Arkadiusz Wieczerzak
Pochodzenie: Poland

Louis Landgraf I  Ladykiller xx  Sailing Light xx
 Lone Beech xx
 Warthburg  Aldato
 Schneenelke
Oste Silbersee  Silver Matal xx
 Waage
Jardia Marlon xx
Waage
Rapsona Piryt Igrek Epigraf
Ispanka
Poema Etjud
Petschat
Replika XX Pogremok xx Gaer xx
Prizma xx
Raskhodnaya xx Horog xx
Regina xx

Klacz Louisa sp została zbonitowana na 80 punktów. Jej rodowód to połączenie krwi holsztyńskiej z trakeńską. Jej ojcem jest Louis – syn zasłużonego w hodowli niemieckiej holsztyńskiego ogiera Landgraf I. Matka klacz Rapsona została wyhodowana SK Dovator – Białoruś. Klacz Rapsona ma w rodowodzie ogiera Pogremok, ojca między innymi wspaniałego konia dresażowego klasy Grand Prix – Acartenango, który przez lata startował jako Garpun w zawodach międzynarodowych. Startował w barwach Austrii w Mistrzostwach Świata w Jerez de la Frontera. W 2002 został uznany do Trakehner Verband.

Ogier Louis jest synem słynnego Landgraf, epokowego ogiera rasy holsztyńskiej, który dał ponad 50 reproduktorów i ponad 100 klaczy premiowanych w hodowli oraz setki koni sportowych na całym świecie. Wielokrotnie zajmował czołowe lokaty w rankingach reproduktorów koni sportowych.
Ladykiller XX (1961)- zasłużony ogier dla hodowli hanowerów i holsztynów. Przekazywał doskonały typ: sucha noga połączona z dzielnoscią. Doskonale łączył się z klaczami holsztyńskimi dając dzielne i urodziwe potomstwo. Ladykiller był przysłowiowym „strzałem w dziesiatkę” jako dolew pełnej krwi angielskiej. Podobnie jak kilka innych ogierów pełnej krwi brał udział w tworzeniu nowego typu niemieckiego konia wierzchowego.
Synowie Landgrafa wielokrotnie zajmowali wysokie miejsca w rankingach prowadzonych przez WSBH dotyczących najlepszych skokowych reproduktorów.
Landadel w 2000 roku znalazł się na 9 miejscu rankingu WBFSH 10 najlepszych reproduktorów skokowych. Ponad 20 jego córek zostały nagrodzone State Premium i ponad 20 synów zostały licencjonowane.
Libero H w 2008 roku był na 8 miejscu rankingu WBFSH 10 najlepszych reproduktorów skokowych, a w 2009 roku na miejscu 6. Ogier startowała pod Jos Lansinkiem> Para ta wygrała między innymi w fenomenalny sposób w 1994 Finał Pucharu Świata w Den Bosch. Ponadto jest on ojcem znakomitego ogiera Numero Uno. Potomstwo Numero Uno jest licznie reprezentowane na arenach międzynarodowych między innymi za sprawą wałacha Tamino (1 m. w GP Rotterdam podczas CSIO5*, 1 m. Konkurs PŚ Hala Olimpia, Londyn podczas CSI5*), ogiera Tyson, czy wałacha Urgent III. Za sprawą sukcesów sportowych potomstwa ogier Numero Uno zajął 9 miejsce w rankingu WBFSH w 2013 roku
Burggraaf w 2008 roku był na 13 miejscu rankingu WBFSH najlepszych reproduktorów skokowych, a w 2009 roku na miejscu 7. Jego indeks skokowy wynosi 152.
Lancier jest dziadkiem wałacha Luca Toni 18 na którym z powodzeniem startował Krzysztof Ludwiczak w konkursach klasy Grand Prix
Leandro jest ojciecem uznanego w Zangersheide ogiera Levisto Z – zdobywcy I miejsca w Sires of the World GP w 2009 roku w Lanaken.

Kariera hodowlana:

2006 – og. Lucky Wind po Holly Wind
2009 – kl. Latika po Corde Star
2010 – kl. Latina po Corvus Z
2012 – kl. Canimara Z po Corvus Z
2014 – og. Casillero Z po Corvus Z
2015 – og. Casa Grande Z po Carlos DZ
2017 – kl. Nitro Girl Z po Number On
2018 – og. Loui Boy po Casallsini I

 

SONY DSCSONY DSC