Dancing Queen

 Dancing Queen

Ur. 15.05.2021
Płeć: klacz
Rasa: AES
Matka: Candy Queen
Ojciec: Dancier Gold
Hodowca: Anna Szypica
Pochodzenie: Poland

 

Dancier Gold Dancier De Niro Donnerhall
Alicante
St.Pr.St. Lacarna TS Lancier
St.Pr.St. Espina
Weltina Weltmeyer World Cup I
St.Pr.St. Anka
Aysha Airport
Leila
Candy Queen Hancock Imperio E. H. Connery
St.Pr.u.Pr.St.

 

Isar VI

Herzlicht II E.H. Munchhausen
Herzblatt VII
Calena Kaliniec Ignam
Kliwia
Candy Princess xx Moulin xx
Canadian Goddess xx

Rodowód Hancocka jest przepełniony doskonałymi końmi
Ogier Hancock został uznany w 2011 podczas Körungu w Neumunster. Zdobył też premię. Charakteryzował się świetnymi chodami, doskonałą budową i bardzo dobrymi skokami luzem.
Imperio to Vice Czempion uznawania ogierów z 2005 roku. W 2008 roku zdobył tytuł Vice Czempiona na MŚMK oraz wygrał Bundeschampionat w ujeżdżeniu, a w 2009 roku wywalczył III miejsce na MŚMK w ujeżdżeniu
Connery w 2008 roku otrzymał tytuł Elitehengst, w 2012 został Trakeńskim Ogierem Roku.
Elitarny Buddenbrock – ojciec ogiera Connery – odnosił liczne sukcesy sportowe startując pod Andreasem Dibowskim.
Ojcem matki Hancocka jest elitarny ogier Münchhausen – Czempion uznawania ogierów 1997, Vice Czempion na MŚMK w ujeżdżeniu w 2001 roku w Verden. Ogier ten bardzo udanie startował z zawodach ujeżdżeniowych do klasy Grand Prix włącznie. W 2011 roku otrzymał tytuł Trakeńskiego Ogiera Roku.
Ojcem ogiera Münchhausen jest znakomity Hohenstein. Hohenstein został uznany i premiowany w 1993 roku. W 1995 został Czempionem Trakeńskim oraz zajął III miejsce w Bundeschampionacie. W 1999 roku otrzymał tytuł Elitehengst, a w 2002 roku został Trakeńskim Ogierem Roku. W 1998 roku zaczął odnosić pierwsze zwycięstwa w konkursach ujeżdżeniowych klasy S.

Matka Candy Queen, klacz Calena w 2011 roku została Czempionką w grupie klaczy dwuletnich na Otwartym Ogólnopolskim Czempionacie Trakeńskim.

Ojciec Caleny, trakeński ogier Kaliniec jest kontynuatorem ogromnie istotnej w hodowli polskiej linii Aquino xx. Jego przodkowie – Ignam, Akropol, Colombo to zasłużeni ojcowie koni sportowych. Kondeusz, Celbant, Dłużnik należące do tej linii są najlepszym ”znakiem” jakości. Od 1998 roku pod A. Lemańskim zaczął odnosić sukcesy w skokach przez przeszkody. Największe osiągnięcia przyniosły starty Klińca w stajni Eden Rogów pod Pawłem Strzechowski. Zwycięstwa tej pary w konkursach Grand Prix Gałkowo, Grand Prix Poznań, CSI w Lesznie przyczyniły się do wyniesienia Pawła do Kadry Polski Młodych Jeźdźców i czołówki rankingu skokowego PZJ. Kaliniec w latach 1992-93 był ogierem czołowym w macierzystej stadninie w Rzecznej, następnie stanowił w SK Plękity.

Ogier AKROPOL – rasy wlkp. gn. ur. 1974 r. po Colombo od klaczy Augusta po Szczecin xx pochodzi z rodu ogiera pełnej krwi Aguino. Jego matka, nieduża ciemnogniada klacz zwyciężczyni DERBÓW półkrwi, w wieku 3 lat startowała 9 razy zajmując 6 razy I miejsce w tym DERBY, JANOWSKA, PORÓWNAWCZA, w wieku 4 lat w gonitwach przeszkodowych 3 starty I m – 1, IIIm -1 oraz w wieku 5 lat 2 starty I m – 1, III m – 1 (Nagroda Łaby – Pardubice) dożywszy w Stadninie 20 lat. Pozostawił po sobie 87 źrebiąt z tego 20 klaczy hodowlanych i 17 ogierów sprzedanych do Zakładów Treningowych. W 1987 roku zostaje wicechempionem koni rasy wielkopolskiej na Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Warszawie. Najwybitniejszymi jego synami byli: IGNAM gn.ur. 1980 r. od Inna po Sobiepan zimbredowany blisko na ogiera Szczecin xx, ten znakomity koń sportowy startował z powodzeniem w konkurencji skoków po Rudolfem Mrugała reprezentując miedzy innymi nasz kraj w Pucharze Świata w Geteborgu jako pierwszy koń hodowli polskiej reprezentujący nasz kraj. Ogier ten zajmując boks ogiera czołowego w latach 1987 – 91 z przerwami, wygrał w swojej karierze 24 konkursy klasy CC-2 i CC-1 oraz zdobył srebrny medal w skokach w roku 1989.

Matką  Caleny jest szwedzkiej hodowli klacz pełnej krwi Candy Princess, która swoją dzielność udowodniła na torze wyścigowym. W latach 1993-1994 biegała 20 razy, uzyskując odpowiednio 2 x I, 1 x II, 3 x III miejsce i wygrywając 80 800 Kr.