Calena – sprzedana 2022

ml2

Calena trk

Ur. 12.05.2009
Płeć: klacz
Rasa: trakeńska
Matka: Candy Princess xx po Moulin xx
Ojciec: Kaliniec
Hodowca: Piotr Szypica
Pochodzenie: Poland

Kaliniec Ignam Akropol Colombo
Augusta
Inna Sobiepan
Igława xx
Kliwia Bard Haakon
Ballymena xx
Kielcza Dyskobol
Konchita
Candy Princess xx Moulin xx Mill Reef xx Never Bend xx
Milan Mill xx
High Fidelyty xx Hautain xx
Paladrina xx
Canadian Goddess xx Godswalk xx Dancer’s Image xx
Kates Intent xx
Swift Protectress Court Martial xx
Diana xx

Calena w 2011 roku została Czempionką w grupie klaczy dwuletnich na Otwartym Ogólnopolskim Czempionacie Trakeńskim.

Ojciec Caleny, trakeński ogier Kaliniec jest kontynuatorem ogromnie istotnej w hodowli polskiej linii Aquino xx. Jego przodkowie – Ignam, Akropol, Colombo to zasłużeni ojcowie koni sportowych. Kondeusz, Celbant, Dłużnik należące do tej linii są najlepszym ”znakiem” jakości. Od 1998 roku pod A. Lemańskim zaczął odnosić sukcesy w skokach przez przeszkody. Największe osiągnięcia przyniosły starty Klińca w stajni Eden Rogów pod Pawłem Strzechowski. Zwycięstwa tej pary w konkursach Grand Prix Gałkowo, Grand Prix Poznań, CSI w Lesznie przyczyniły się do wyniesienia Pawła do Kadry Polski Młodych Jeźdźców i czołówki rankingu skokowego PZJ. Kaliniec w latach 1992-93 był ogierem czołowym w macierzystej stadninie w Rzecznej, następnie stanowił w SK Plękity.

Ogier AKROPOL – rasy wlkp. gn. ur. 1974 r. po Colombo od klaczy Augusta po Szczecin xx pochodzi z rodu ogiera pełnej krwi Aguino. Jego matka, nieduża ciemnogniada klacz zwyciężczyni DERBÓW półkrwi, w wieku 3 lat startowała 9 razy zajmując 6 razy I miejsce w tym DERBY, JANOWSKA, PORÓWNAWCZA, w wieku 4 lat w gonitwach przeszkodowych 3 starty I m – 1, IIIm -1 oraz w wieku 5 lat 2 starty I m – 1, III m – 1 (Nagroda Łaby – Pardubice) dożywszy w Stadninie 20 lat. Pozostawił po sobie 87 źrebiąt z tego 20 klaczy hodowlanych i 17 ogierów sprzedanych do Zakładów Treningowych. W 1987 roku zostaje wicechempionem koni rasy wielkopolskiej na Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Warszawie. Najwybitniejszymi jego synami byli: IG NAM gn.ur. 1980 r. od Inna po Sobiepan zimbredowany blisko na ogiera Szczecin xx, ten znakomity koń sportowy startował z powodzeniem w konkurencji skoków po Rudolfem Mrugała reprezentując miedzy innymi nasz kraj w Pucharze Świata w Geteborgu jako pierwszy koń hodowli polskiej reprezentujący nasz kraj. Ogier ten zajmując boks ogiera czołowego w latach 1987 – 91 z przerwami, wygrał w swojej karierze 24 konkursy klasy CC-2 i CC-1 oraz zdobył srebrny medal w skokach w roku 1989.

Matką Caleny jest szwedzkiej hodowli klacz pełnej krwi Candy Princess, która swoją dzielność udowodniła na torze wyścigowym. W latach 1993-1994 biegała 20 razy, uzyskując odpowiednio 2 x I, 1 x II, 3 x III miejsce i wygrywając 80 800 Kr.

Wystawy:

– IV miejsce – IX Czempionat Trakeński, Dąbrówka Mała 2010

– I miejsce – Otwarty Ogólnopolski Czempionat Trakeński, Dąbrówka Mała 2011

Kariera hodowlana

2015 – kl. Candy Queen po Hancock
2016 – og. Candy Lover po Ivanhoe
2019 – og. Calvaro Z po Calvano
2020 – kl. Casilena po Cassiopeia
2022 – og. Last Lover po La Calidad

SONY DSCSONY DSCSONY DSCstr calenastr calena 2  SONY DSC