Casa Grande Z

stajnia logoCasa Grande Z Zang logo czarne – SPRZEDANY

Ur. 29.04.2015
Płeć: ogier
Rasa: Zangersheide
Matka: Louisa
Ojciec: Carlos DZ
Hodowca: Anna Szypica
Pochodzenie: Poland

Carlos D Z Cantus Caletto I Cor de la Bryere
Deka
Monoline Roman
Usa
Varica Lavallo Lord
Hedie
Para Conte
Gracia
Louisa Louis Landgraf I Ladykiller xx
Warthburg
Oste Silbersee
Jardia
Rapsona Pirit Igrek
Poema
Replika xx Pogremok xx
Raskhodnaya xx

Matka ogiera Casa Grande Z, klacz Louisa sp została zbonitowana na 80 punktów. Jej rodowód to połączenie krwi holsztyńskiej z trakeńską. Jej ojcem jest Louis – syn zasłużonego w hodowli niemieckiej holsztyńskiego ogiera Landgraf I. Matka klacz Rapsona została wyhodowana SK Dovator – Białoruś. Klacz Rapsona ma w rodowodzie ogiera Pogremok, ojca między innymi wspaniałego konia dresażowego klasy Grand Prix – Acartenango, który przez lata startował jako Garpun w zawodach międzynarodowych. Startował w barwach Austrii w Mistrzostwach Świata w Jerez de la Frontera. W 2002 został uznany do Trakehner Verband.

Ogier Louis jest synem słynnego Landgrafa, epokowego ogiera rasy holsztyńskiej, który dał ponad 50 reproduktorów i ponad 100 klaczy premiowanych w hodowli oraz setki koni sportowych na całym świecie. Wielokrotnie zajmował czołowe lokaty w rankingach reproduktorów koni sportowych.
Ladykiller XX (1961)- zasłużony ogier dla hodowli hanowerów i holsztynów. Przekazywał doskonały typ: sucha noga połączona z dzielnoscią. Doskonale łączył się z klaczami holsztyńskimi dając dzielne i urodziwe potomstwo. Ladykiller był przysłowiowym „strzałem w dziesiatkę” jako dolew pełnej krwi angielskiej. Podobnie jak kilka innych ogierów pełnej krwi brał udział w tworzeniu nowego typu niemieckiego konia wierzchowego.

 Ogier Carlos DZ, syn legendarnego Cantusa – ojca doskonałych sportowców, takich jak dzielny Canturo – Olimpijczyk z Aten pod Bernardo Alvesem, Cantante Z, Calvaro V pod szwajcarem Willi Melligerem, który zdobył Srebrny Medal Igrzysk Olimpijskichw Atlancie, w 1996 roku, Calvano, Cellestial pod Rolfem Goran Bengsstonem, Cascavelle, Catsello – Mistrz Polski pod Aleksandrą Lusiną, Cyrano, oraz legendarny Calido I, czy Levantos I i II , jak i ogier Cantanis- szeroko użyty w Polskiej hodowli.
Wszystkie wymienione ogiery są półbraćmi Carlosa ze strony ojca.

Matka Carlosa – premiowana holsztyńska klacz Varicka dała oprócz Carlosa jeszcze dwóch uznanych w Niemieckich Związkach synów – Chamberlain D, oraz Comansche D, które po swych dużych sukcesach sportowych odegrały znaczącą rolę hodowlaną w Europie, Ameryce, oraz Kanadzie.

Ojcem matki Carlosa jest holsztyński ogier Lavallo – zwycięzca uznania ogierów holsztyńskich, syn legendarnego Lorda, ojciec znakomitych europejskich sportowców!

Lavallo został użyty w hodowli w Niemczech, Danii i Finlandii, gdzie brał czynny udział jako reproduktor.

Holsztyński ogier Conte -dziadek Carlosa ze strony matki, ma na swoim koncie wiele zwycięstw w konkursach międzynarodowych rangi CSIO, gdzie reprezentował rewelacyjnie Ekipę Niemiec w Pucharach Narodów.

Carlos DZ wyróżnia się niezwykle poprawną budową, harmonijnym eksterierem i bardzo dobrym ruchem, wręcz wybitnym galopem, oraz niesamowitą siłą skoku, którą przekazuje swemu potomstwu, czego potwierdzeniem są liczne sukcesy sportowe i hodowlane jego dzieci w Europie, jak Kanadzie, czy USA… Ogier wolny od osteochondrozy.

Mocne geny Carlosa dominują wśród jego potomstwa, wyraziście przekazując im maść skarogniadą, bądź siwą.

Ruch, temperament, ogromna uroda, charyzma, dzielność sportowa- ogromna siła i serce do skoków – wszystkie te cechy odziedziczyło jego dotychczasowe potomstwo zapisane do niemieckich ksiąg stadnych.

Jego źrebięta w dużej mierze uzyskały premię związku Holsztyńskiego za typ, poprawny pokrój i bardzo dobry ruch, a jego starsze potomstwo z powodzeniem startuje w wysokim sporcie w Szwajcarii, Niemczech, Francji, Belgii, Kanadzie, Holandii i we Włoszech.

cg4 cg5 cg6 cg7 cg8 cg9 cg11 cg2 cg3 cg1