Quedrigo Dragon Z – sprzedany 2020

 


stajnia logo Quedrigo Dragon Z Zang logo czarne

Ur. 25.04.2020
Płeć: ogier
Rasa: Zangersheide
Matka: La Calida
Ojciec: Querido VG Z
Hodowca: Anna Szypica
Pochodzenie: Poland

 

 

 

Querido VG Z Dominator Z Diamant de Semilly Le Tot de Semilly
Venise des Cresles
Cephale 2000 Cassini I
Nephale
Corsica VG Z Chellano Z Contender
Fayence
Witness VG Darco
Odessa
La Calida La Calidad Lancer II Landgraf I
Inula
Uganda VIII Cassini I
Miss Millenium
Canimara Z Corvus Z Caretano Z
Ada
Louisa  Louis
Rapsona

Matka Quedrigo Z, naszej hodowli klacz La Calida, to córka znakomitego holsztyńskiego ogiera La Calidad.

Urodziwy, bardzo szlachetny La Calidad to licencjonowany ogier holsztyński. Swój talent skokowy zaprezentował na Koerungu w Neumünster, a później potwierdził go na testach w Schlieckau (“10” za skoki luzem) i Neustadt-Dosse (w którym zwycięzył). Obecnie z powodzeniem startuje w konkursach międzynarodowych do poziomu 160 cm włącznie.

Ojcem La Calidada jest Lancer II (Landgraf I x Fantus), Holsteiner Siegerhengst 88’, szeroko użyty w hodowli, ojciec m.in. Bundeschampiona w kategorii 5-letnich koni skokowych – og.Lazio. Matka og. La Calidad – Uganda VIII to córka bardzo zasłużonego og. Cassini I. Ogier ten sam sprawdzony w sporcie, użyty w hodowli pozostawił liczne konie klasy Grand Prix w tym złotego medalistę WEG – Cumano (Jos Lansink) oraz Castellino van de Helle, Carambole czy Eurocommerce Berlin. W hodowli świetnie sprawdzają się też jego córki. Od matki po Cassini I pochodzą m.in. og. Dominator Z (Diamant de Semilly), og. Clarcon (Casall) czy og.Dinken (Diarado). Uganda VIII to również półsiostra og. Casiletti CM, startującego na poziomie 145 cm. W swojej karierze hodowlanej urodziła dotychczas 7 źrebiąt w tym dwie premiowane klacze, z których jedna – Bellevue dała już uznanego ogiera. Z rodziny żeńskiej og. La Calidad, oznaczonej numerem 741 pochodzą takie uznane ogiery jak Cardento, Soleto czy Classido. Z dokładnie tej samej rodziny wywodzi się również rekordzistka aukcji źrebiąt Flanders 2018, wyhodowana w Polsce Lady Cardenta (34 000 euro).

Ojciec ogiera Corvus Z to Caretano Z. Jest to jednen z najlepszych skoczków swojego pokolenia. Jako 7-dmio latek wygrał Mistrzostwa Świata młodych koni w Lanaken pod Jonsem Lansinkem. Potem ta para miała wspaniały debiut w międzynarodowych skokach, podczas finałów Mistrzostw Świata w Geteborgu. W 2001 r. Caretano Z doznał śmiertelnej w skutkach przepukliny lędźwiowej, właśnie wtedy, gdy był na początku bardzo obiecującej międzynarodowej kariery. Caretano Z pochodzi od dostarczyciela skoczków, Caretino (Caletto II), ze sławnej linii holsztyńskiej 104a. Caretano Z jest ojcem wielu koni startujących na międzynarodowym poziomie Cartano (Rudi Helsen), Candlelight (Wil Schellekens), Carlaya Z (Judy-Ann Melchior), Cartoon Z (Stefan Corten), Cartree Z (A. Schill), Chicago I Z (J.-A. Melchior) oraz Cracky Z (Stefan Corten).

Ojciec Quedrigo Z, ogier Querido VG Z to syn znakomitego ogiera Dominator 2000 Z.

W wieku zaledwie 9 lat Dominator Z ma już niesamowite osiągnięcia pod Christianem Ahlmannem. Wygrał swój pierwszy międzynarodowy GP, zajął 2 miejsce w 5 * GP Paryża i Pucharze Świata w Madrycie!

Ogiera Chellano Z (1995-2006) dosiadany był przez Josa Lansinka i należał do najlepszych w stadninie koni Zangersheide w Belgii. Padł w wieku 11 lat. W 2008 roku urodził się jego klon Chellano Alpha Z. W kategoriach 6 i 7- latków Chellano Z uplasował się w pierwszej dziesiątce Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken. W międzynarodowym sporcie ten wspaniały ogier zanotował świetne wyniki, zajmując czołowe miejsca na zawodach w Neumünster, Valkenswaard i Rotterdamie.